Můj příběh

Jsem portrétní fotografka a posledních 5 let se specializuji na focení žen. Pomáhám jim vidět se optikou lidí zvenčí, překonávat osobní bloky a tím měnit jejich pohled na sebe sama. Věřím, že každá z nás si zaslouží vidět svoji krásu a jedinečnost.

Od fotící maminky fotografkou žen

Když dnes vezmu do ruky fotoaparát nebo se setkám s klientkou na konzultaci, vím, co budu dělat. Když za mnou přijde žena, které chybí krásné fotografie jí samotné a svěří se mi s pochybami o svém těle, o nejistotách a obavách o tom, jak bude na fotkách vypadat, můžu se na ní usmát a s klidem v duši jí říct, že bude vypadat fantasticky. Úplně nejlíp, jak se kdy na fotkách viděla.

Před několika lety to tak ale nebylo. Fotografii jsem pro sebe objevila až s narozením prvního syna. Známí se na mě začali obracet s přáním nafotit jejich rodiny a děti a mně poprvé napadlo, že je to krásný koníček, ale netroufala jsem si ani pomyslet, že by to v budoucnu mohlo být i víc.

Problém nastal, pokud se na mne obrátila cizí žena, která se chtěla nechat vyfotit, držela jsem jí v jedné pozici i deset minut a nacvakala 50 úplně stejných záběrů. Úplně jsem zamrzla a nohy se mi rozklepaly a čelo mi polil pot.

  • Nevěděla jsem, kde vůbec začít.
  • Nedokázala jsem proměnit výraz ve tváři klientky.
  • Rozhodně jsem neuměla ubrat 10 kg jen správnou pózou.

Sue Bryce mi změnila život

Chvíle zlomu nastala, když jsme s dětmi pobývali v roce 2014 na Novém Zélandu a já jsem měla dost času na večerní pinterestový surfing. Objevila jsem novozélandskou fotografku Sue Bryce, která se 25 let specializuje na ženský portrét.

S focením rodin a dětí jsem již měla zkušenosti od roku 2009, ale tohle pro mě byl obrovský AHA moment a totální obrat v mém nazírání na fotografování žen samotných.

Ono to jde naučit sebe a ostatní, jak se tvářit na fotkách? Jak pózovat? Jak drobnými změnami v pohybu těla schovám okamžitě 10 kg? Jak získat přirozený úsměv? Jak vypadat krásně a neříkat přitom slovo sexy? Můžou se fotit i starší ženy? Jako i osmdesátileté?

Sue Bryce Education změnila můj život. Kompletně!

Od roku 2015 jsem se přihlásila na její online výukovou platformu, kde do hloubky zpracovává své fotografické postupy a zkušenosti z posledních dekád. Stále se je co učit. Její vzdělávání mi slouží jako inspirace a spojení mezi naším českým rybníčkem a světovou fotkou.

V roce 2017 jsem vyrazila na její seminář do Londýna a hned v září na další třídenní konferenci do Spojených států. Její upřímnost, autenticita, lidskost a její ochota učit ostatní fotografy, jak pracovat s klientem mě ohromily. Říkala jsem si, že tenhle přístup mi tady, v ČR, chybí.

 

Předávám svoje zkušenosti dál

Posledních 5 let se specializuji na focení žen. Za ty roky jsem pracovala s rozličnými typy těl i osobností. Žádný věk, postava ani váha není problém.

Pomáhám s výběrem oblečení, stylingem, tématem a dokážu ženy vést k tomu, aby se naučily pracovat se svým tělem při focení, aby se podívaly samy na sebe a uvědomily si svou jedinečnost.

Jako téměř každá žena jsem prošla temným obdobím, kdy jsem se nenáviděla za to, jak vypadám. Dokonce jsem jeden čas trávila tím, že jsem počítala, kolik lidí by mi přišlo na pohřeb, kdybych zemřela. Kolika lidem bych za to asi stála?

Je zajímavé si uvědomit, že moje dřívější největší slabost mi otevřela cestu k dodávání kuráže ostatním.

A protože tuším, že je mnoho dalších žen, které chtějí fotit (a třeba nejen ženy), rozhodla jsem se pomoci jim s problémy, které jsem před lety řešila i já.

Naučit se fotit stylem, který pomáhá ostatním vidět jejich krásu a jedinečnost totiž lze.

Provedu vás světem pózování, stylu i komunikace s klientkou od první konzultace po předání hotových fotografií.

Krok za krokem vás naučím, jak pomocí jednoduchých nástrojů ze svého snu stvořit realitu.